Rozdelenie SAS
Horský oddiel
Je zameraný na zdolávanie horského terénu a zimné bojové operácie. Boj vo vysokých skalách je neobyčajne riskantní, ale je to druh boja, v ktorom SAS získala množstvo skúseností. Pre horské územia je charakteristický silný vietor, hnusné počasie, obtiažný terén, a v podstate žiadna dostupná voda či potrava. Patrí medzi najnehostinnejšie miesta pre vedenia boja.Aby mohli vojaci SAS operovať v týchto podmienkach musia ovládať mnoho dovebností: horolezectvo, zlaňovanie, upevňovanie lán a prekonávanie prekážok. Kvôli zdokonaleniu dovebností sa zúčastňujú rôznych kurzov a kde sa učia boj vo vysokohorských podmienkach.
Mobilný oddiel
Špecializuje sa na tajné vysadenie jednotiek za nepriateľské línie, rýchle prepady a okamžitý únik pomocou motorizovanej techniky. Začiatky prvých útokov SAS boli uskutočňované pomocou amerických džípov Willys Jeep v Severnej Afrike počas 2.sv.vojny. Uplatnili sa aj počas prvej vojny ako aj v druhej vojne v Perzskom zálive. Dnes využíva mobilný oddiel rôzne druhy upravených vozidiel land rovererov, motocyklov, štvorkoliek a špeciálne upravené land rovery, ktoré používajú tými na záchranu rukojemníkov. Jednotky SAS často operujú za nepriateľskými líniami, preto potrebujú ľahké, spoľahlivé, ktoré sú schopné maximálnej pohyblivosti pri záťaži ťažkých zbraní. Vojna v zálive otestovala mobilné hliadky SAS a boli veľmi úspešné. Tieto bojové hliadky sa skladaly z 12 alebo z viac ťažko vyzbrojených land roverov, z ktorých celkovo jeden niesol 1,5tony zásob a boli doprovádzané zvedmi na motocykloch. Mali dostatočnú palebnú silu aby samy ničili iracké scudy a odrážali útoky. Ich výzbroj sa môže skládať zo 7,62mm guľometov GPMG, Browning M2, rakety zem-zem LAW 80, Milan, Carl Gustav, rakety zem-vzduch Stinger, Javelin a granátomet Mark 19.
Lodný oddiel

Špecialisti SAS leteckých oddielov bojových eskadier majú komplexný parašutistický výcvik. Než môže žiadateľ nosiť baret s okrídlenou dýkou musí absolvovať parašutistický výcvik, ktorý sa koná v Brize Norton. Letecký oddiel za zameráva na vysadzovanie týmov na nepriateľské územie a potom ich stiahnutie keď je to nutné. Učia sa zoskakovať pri 300 metroch a neskôr to môže byť aj 120 metrov! Neskôr sa prejde na zoskoky v noci a zoskoky v noci s plnou výbavou to znamená zbraň plus bergen. Pri zoskokoch sa používajú dve techniky zoskokov. Jednou z nich je HALO(výskok z veľkej výšky neskoršie otvorenie padáku) je najpoužívanejšou technikou u SAS. Hliadky opúšťajú lietadlo vo veľkých výškach okolo 11km, padajú volním pádom ako skupina než otvoria svoje padáky.
CRW(counter-revoluionary warfare)-vedenie proti revolučného boja
V roku 1969 dostala za úlohu SAS, aby sformovala výcvikové tými, ktoré by chránili hlavy štátov spriatelených zemí. Herefordské krídlo proti revolučného boja bolo vytvorené v roku 1973 a malo 20 ľudí, keď pluk po mníchovskom masakry formálne prijal úlohu protiteroristického boja. V SAS zahrnovali misie CRW prenikanie do rôznych oblastí po súši, mori, vzduchom, zhromažďovanie informácii o miestach pohybov nepriateľských partizánskych jednotiek, prepady zo zálohy proti povstalcom, prevádzanie demolácii a sabotáži, stráženie hraníc a naviazanie kontaktu so spriateľeními partizánskymi jednotkami.
________________________________________________________________
použitá lit.: -Stewe Crawford(SAS-encyklopédia)
-Internet